Tesla Türkiye macerasına 4 Nisan’da start veriyor

Geçtiğimiz günlerde Tesla, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda Türkiye'ye gelişi için tarih verdi.Elektrikli otomobil sektörünün lider ismi Tesla, Türkiye pazarına giriş yapmak için hazırlıklarını tamamladı. Resmi Instagram hesabında yapmış olduğu duyuru ile 4 Nisan’da Türkiye’ye gelecek olan Tesla’nın fiyatları ve modelleri açıklanacak.

Tesla’nın Türkiye’de öncelikle Model 3 ve Model Y modellerine ek olarak, Model S ve Model X araçlarını da resmi olarak satışa sunması öngörülüyor. Ancak, şirketin Türkiye’deki en uygun fiyatlı aracının fiyatı 2 milyon TL’nin üzerinde olabileceği iddia ediliyor.

Şirketin global Instagram profilinden paylaşılan hikâyede 4 Nisan tarihine işaret edildi. Bu tarihin ne anlama geldiği henüz bilinmese de Tesla’nın Türkiye’de bir etkinlik gerçekleştirmesini bekleyebiliriz.


Tesla'nın Türkiye CEO'su Kemal Geçer de sosyal medyadan paylaşımda bulunarak "4 Nisan .. az kaldı" yorumunda bulundu.

Sonuç olarak, Türkiye’ye gelecek olan Tesla modelleri ile birlikte ülkemizdeki elektrikli otomobil sektörüne hareketlilik geleceğe benzer bir gösterim olacak. Modellerin satışa sunulması ile birlikte Türkiye’deki elektrikli araç kullanımı artacak gibi görünüyor.

Daha yeni Daha eski